Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак загуби в Стара Загора

Баскетболният Спартак загуби в Стара Загора

Поражение – 68:110 претърпя Спартак от Берое в Стара Загора. Двубоят е от шестия кръг на Националната баскетболна лига. Закономерен успех на домакините с оглед събитията на терена.

61 секунди след началото, центърът на гостите Николай Върбанов реализира първия кош в мача. Той обаче бе единствен за отбора му до средата на първата част. Старозагорци вече водеха и в 9-ата минута аванса им стана двуцифрен – 17:7. Краят на първата четвърт дойде при 20:12.

Селекцията на Любомир Минчев се развихри във втората половина на първото полувреме. В 17-ата минута преднината им прехвърли 20 точки – 41:20. Спартаковци се оттеглиха на почивка с пасив от 24 т. – 28:52.

Третата част бе копие на втората. В 23-ата минута разликата премина 30 т. – 61:30. Изоставането на плевенския тим продължи да набъбва и 118 секунди преди края стана 41:82. Заключителните 10 минути на срещата стартираха при 86:47. Те започнаха равностойно, но скоро беройци дръпнаха с рекордните за мача 46 т. – 102:56 в 36-ата минута. В оставащото време спартаковци намалиха с 4 т.

Съставът на Спартак: Цветослав Острев-8, Николай Маринов-2, Радослав Кочев-5, Константин Коев-16, Николай Върбанов-13 /Тодор Тодоров-11, Георги Бързаков-13, Михаил Цонков/.