Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак загуби в Пловдив

Баскетболният Спартак загуби в Пловдив

Спартак загуби – 66:79 в пловдивската зала „Сила“ от местния Академик Бултекс 99. Двубоят е от 25-ия на Националната баскетболна лига. Очакван и напълно заслужен успех за домакините. Те взеха инициативата още със започване на мача и доминираха до последната сирена.

В 6-ата минута пасива на гостите вече бе двуцифрен – 4:16. После продължи да нараства и 90 секунди преди края на първата част стана 6:26. Във втората четвърт плевенчани дадоха по-голяма съпротива. Въпреки че на моменти успяха да намалят изоставането си, почивката дойде при 26:45. Третата част бе равностойна. Това обаче устройваше пловдивчани, които поддържаха комфортен аванс. Така заключителните 10 минути започнаха при 66:46 за Академик. В тях не се случи нищо по-различно.

Съставът на Спартак: Цветослав Острев-8, Иван Лилов-24, Константин Коев-15, Денислав Вутев, Николай Върбанов-8 /Тодор Тодоров-9, Николай Маринов-2, Георги Бързаков, Радослав Кочев/.