Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак загуби в Ботевград

Баскетболният Спартак загуби в Ботевград

76:106 претърпя плевенския Спартак при гостуването си на Балкан в Ботевград. Двубоят е от 14-ия кръг на Националната баскетболна лига на мъжете. Срещата започна кошмарно за селекцията на Александър Дяковски. Тя реализира първите си точки в мача – 2:10 едва в 4-ата минута след два сполучливи наказателни удари на Милен Дудев. В следващите 120 секунди плевенчани стопиха пасива до 8:12. В края на първата четвърт съотношението бе 22:15 за домакините. Следващите 10 минути на първото полувреме бяха успешни за атаките на двата отбора, а балканци поддържаха аванс, който в повечето време бе двуцифрен. Съперниците се оттеглиха на почивка при 52:40. В третата част спартаковци бяха разбити от противника. В 24-ата минута вече изоставаха с 20 т. – 42:62. Разликата продължаваше да се покачва и преди заключителните 10 минути беше 82:53. Секунди след началото на четвъртата част плевенчан изоставаха с 30 т. – 55:85. В оставащото време нищо не се промени. Константин Коев бе най-резултатен за Спартак с 21 точки.