Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак загуби в Ботевград

Баскетболният Спартак загуби в Ботевград

Поражение – 58:92 претърпя плевенският Спартак в Ботевград от местния Балкан. Двубоят е от 14-ия кръг на Националната баскетболна лига. Заслужен успех за домакините с оглед събитията на терена.

Противно на крайния резултат срещата започна равностойно. Плевенчани изоставаха минимално през цялата първа част, която приключи с точка повече за съперника им – 20:19. Този развой се запази до 16-ата минута, а секунди по-късно съотношението стана двуцифрено – 35:24. Почивката дойде при 44:31. След нея баскетболистите на Балкан отново имаха превес. В 27-ата минута след тройка на Павлин Иванов разликата стана 20 т. – 60:40. Преди заключителната четвърт нарасна още – 67:45. До края на мача превъзходството на балканци бе тотално. В 36-ата минута преднината им прехвърли  30-те точки – 86:55. До края стана още по-голяма.

Съставът на Спартак: Цветослав Острев-6, Радослав Кочев-5, Константин Коев-8, Денислав Вутев-17, Николай Върбанов-2 /Николай Маринов-7, Тодор Тодоров-13, Георги Бързаков, Никола Ангелов/.