Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак завърши годината с тежка загуба

Баскетболният Спартак завърши годината с тежка загуба

Плевенският Спартак  приключи 2017 г. с тежко поражение – 108:65, в София от Левски. Двубоят бе от 12-тия кръг на Националната  баскетболна лига на мъжете. Успехът на домакините бе очакван, тъй като съперникът му няма спечелен лач от началото на сезона.

Интрига в мача имаше само до средата на първата четвърт, когато резултатът беше 10:8 за сините. До 10-та минута обаче гостите не вкараха, а домакините дръпнаха с 21:11.  Те увеличиха преднината във втората част, която приключи 49:33.

След почивката плевенчани въобще не успяха да се противопоставят. Пасивът им бързо стигна 20 точки, а  преди заключителната последна четвърт беше 52:79. Левскарите не  намалиха темпото до края. В 34 минута  водеха с 31 точки, а в 38-ата вече имаха 40 точки повече. В оставащите секунди направиха разликата още по-голяма.

Снимка: архив ИнфоПлевн