Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак аут от турнира за купата на България

Баскетболният Спартак аут от турнира за купата на България

Плевенският Спартак приключи участието си в турнира за купата на България по баскетбол при мъжете. Това стана факт след завършилия преди малко двубой в зала „Балканстрой“. Селекцията на Александър Дяковски загуби от столичния Академик със 70:75 във втори четвъртфинален мач. Плевенчани излязоха на терена с минус 15 точки, защото паднаха в първата среща между двата отбора в Правец – 68:83.

Реваншът започна оптимистично за домакините. Те поведоха още от самото начало и взеха първата част с 19:11. Във втората аванса им нарасна и напълно заличи изоставането от първия мач, тъй като дръпнаха с 15 точки. До 16-ата минута всичко вървеше добре за тях. В оставащите 4 минути до края на първото полувреме обаче само Денислав Вутев реализира два пъти от линията за наказателен удар, докато гостите не само заличиха пасива, но и се оттеглиха на почивка с минимална преднина – 41:39. Третата четвърт бе равностойна, като след нея плевенския тим имаше 2 т. повече – 59:57. В заключителните 10 минути баскетболистите на Спартак не намериха сили за подвиг. Столичани пък се класираха на полуфинал.

Съставът на Спартак: Цветослав Острев-7, Радослав Кочев-19, Константин Коев-12, Денислав Вутев-12, Николай Върбанов-4 /Тодор Тодоров-5, Николай Маринов-11, Георги Бързаков/.