Начало / Последни новини / Баскетболистите ни победиха Ямбол

Баскетболистите ни победиха Ямбол

Плевенският Спартак се наложи с 95:88 у дома над едноименния отбор от град Ямбол в среща от 20-тия кръг на НБЛ за мъже. Двубоят започна с превес на селекцията на Александър Дяковски, като в средата на първата част резултатът бе 12:3 след резултатна игра на Михаил Танев. Само за минута  гостите наваксаха – 12:10. Равностойните  действие се запазиха до края на тази четвърт – 20:19.

Втората половина на първото полувреме предложи доста емоции, най-вече заради резултатната игра. Иначе сценарият се запази. Плевенският тим продължи да води. Най-големият аванс бе в 15-та минута – 10 точки за 46:36 след тройка на Мартин Маринов. В крайна сметка  съперниците се оттеглиха на почивка при 58:52. След нея никой не взе превес. В 25-та минута Милован Савич реализира тройка за 73:62 в полза на  домакините. Последва активизиране на противника и преди  заключителните 10 минути съотношението бе 80:74.  Силни няколко минути за спартаковци, които доведоха до рекорден за мача аванс от  13 точки – 89:76. Финалният щурм на състава от южния град стопи пасива само до 7 точки.

Най-резултатен за победителите бе Мартин Маринов с 24 точки.