Начало / Спорт / Баскетболистите на „Спартак” с домакинска победа над „Берое”

Баскетболистите на „Спартак” с домакинска победа над „Берое”

С 95:83 завърши тази вечер домакинският мач на „Спартак” – Плевен срещу „Берое”. Победата Бскетболен кошпозволи на плевенчани да запазят седмата си позиция в ТЕСИ НБЛ. Домакините съумяха да направят силни минути в края на третата и началото на последната част и това им донесе успеха. Така те вече са с баланс 5-15, докато беройци останаха осми с 3-18, пише сайтът basketball.bg. В следващия кръг „Спартак” гостува на „Балкан”, а „Берое” посреща „Лукойл Академик”.

От плевенчани шестима  баскетболисти завършиха с двуцифрен актив, като 20 точки отбеляза Росен Софрониев, 18 и 6 борби записа Джеймс Анакриън, а 17 плюс 6 асистенции регистрира Веселин Георгиев.

За Берое резултатен беше Омар Стронг, който направи 24 точки, 13 точки записа Венцислав Петков, а 12 – Деян Карамфилов.