Начало / Последни новини / Балкан отнесе селекцията на Дяковски с 20 точки

Балкан отнесе селекцията на Дяковски с 20 точки

Тежко поражение за баскетболният Спартак в Ботевград. Местният Балкан го победи с 21 точки разлика – 95:74 в среща от 25-ия кръг на редовния сезон на Националната лига за мъже.

Домакините изковаха успеха още до края на първото полувреме. Те поведоха в резултата още от самото начало и не допуснаха съперникът им да ги догони. След първата четвърт плевенският тим изоставаше с 6 точки – 20:26. В оставащите 10 минути до почивката пасивът на спартаковци растеше за да достигне 20 точки – 28:48 преди второто полувреме. В него селекцията на Сашо Дяковски се представи по-добре.

Третата част бе равностойна, макар ботевградчани в един момент да дръпнаха с 27 точки – 58:31. Гостите успяха малко да я стопят преди заключителните 10 минути. В тях съотношението се запази, благодарение на лежерната игра на балканци, които обаче в 37-ата минута достигнаха рекордната за мача преднина от 30 точки – 89:59.