Начало / Последни новини / Атлетите от Плевенска област далече от призьорите в шампионата до 14 години

Атлетите от Плевенска област далече от призьорите в шампионата до 14 години

Състезателите от Плевенска област изостанаха доста от медалите в националните шампионати по лека атлетика за момчета и момичета до 14 години. Стартовете бяха на трибой – 60 м спринт, скок дължина и 800 м бягане при момчетата, а 600 м при момичетата. 85 момчета и 188 момичета участваха в надпреварата в столичната зала „Асикс Арена“. Сред тях бяха 11 атлети от Плевенско – 4 момчета и 7 момичета. От тях най-добре се представи Емил  Костов от СКЛА Спартак /Плевен/, който се класира 10-и със 159 точки. 8,42 секунди бе резултатът му в спринта, 4,08 метра в скока, а 800 м. пробяга за 2:34,27 минути. С девет места зад него е Денис Големански от Спартак /Койнаре/, събрал 141 т. Томас Валентинов от СКЛА Феникс 2004 /Плевен/ е 32-и със 118 т. На пет позиции след него е Стивън Кирилов от Спартак /Койнаре/, събрал 114 т. Шампион е Георги Ганджулов от самоковския Рилски атлет. Той спечели състезанието с върхово постижение 210 т. /8.04 сек на 60 м, 5.22 м на скок дължина и 2:26.30 мин на 800 м/. Сребърният медал е за Никола Караманолов от ЛК Радио 999 – 188 т., а бронзовия за Боян  Хаджитодоров от КЛАСА – 181 т. При момичетата от плевенчанки с най-предно класиране – 24-а е Елина Ковачева от СКЛА Феникс 2004, която събра 150 т. Съотборничката й Карина Господинова е 49-а със 136 т. Яна Иванова от СКЛА Спартак /Плевен/ е 73-а със 119 т. Останалите ни атлетки – Марина Иванова и Симона Маринова /Спартак-Плевен/, Петя Семковска /Спартак-Койнаре/ и Далия Валентинова /Феникс 2004/ се класираха извън първите 100.

Титлата тук е за Вержиния Костадинова от СКЛА Добруджа /Добрич/, която я спечели рекордните 198 т. /8.57 сек на 60 м, 4.60 м в скока на дължина, а 600 м премина за 1:46.02 мин/.  Емма Тодева от АК Пълдин     е втора със 181 т., а Пламена Чакърова от СКЛА Ботев /Пловдив/ – трета със 177 т.