Начало / Последни новини / Александър Стефанов е вицешампион на България

Александър Стефанов е вицешампион на България

Александър Стефанов от плевенския Спартак спечели сребърен медал от държавното първенство по скокове на батут в Ямбол. Проектонационалът е вицешампион във възрастовата група 15-16-годишни.

За плевенския клуб участваха още трима състезатели. Шампионът от миналата година Владимир Панталеев не успя да защити титлата си, завършвайки на седмо място при 9-10-годишните.

Другите двама скачачи /до 8 години/ на Спартак бяха дебютанти. В надпреварата Владимир Горанов се класира на девето място. Сияна Петкова не успя да се класира за финала. 6-годишната състезателка обаче бе наградена за най-малка участничка.

„Представянето ни можеше да е и по-добро. Сашо бе перфектен на загрявката. Същото се отнася и за Панталеев. В самото състезание обаче не показаха най-доброто. Горанов имаше сили да е по-напред в класирането в дебюта си. Това са възможностите ни в момента“, коментира треньора Николай Лаков.