Начало / Последни новини / Александър Дяковски доволен от отбора си през първото полувреме срещу Лукойл Академик

Плевенският Спартак загуби в Правец от шампиона Лукойл Академик /София/ със 78:105. Двубоят бе от шестия кръг на Националната баскетболна лига на мъжете. Въпреки поражението старши треньорът на плевенчани Александър Дяковски каза добри думи за възпитаниците си.

„За разлика от предишните мачове, този път изиграхме добро първо полувреме. Направихме доста хубави неща в защита, като комуникация, като помощ и агресивност на моменти. Това е нещо, което се стремим да подобряваме и да променяме на моменти, в определени части от мача.

Видях промяна в положителна насока относно представянето ни през първото полувреме, сравнявайки ги с предишните срещи. Все още имаме да изчистваме някои грешки и да ги сведем до минимум. Очаквам пълна зала и излизаме за победа срещу Черно море Тича /Варна/, който е един добър отбор и ще има важна роля в лигата тази година“, заяви Дяковски, цитиран от bgbasket.com.