Начало / Последни новини / Александър Даковски: Две грешки ни провалиха в Пловдив

Александър Даковски: Две грешки ни провалиха в Пловдив

Плевенският Спартак загуби нещастно мача от 7-ия кръг на Националната баскетболна лига в Пловдив срещу тамошния Академик Бултекс 99 с 82:95. С оглед на развоя на срещата резултата не отговаря на реалното съотношение на силите. Причините за поражението обяснява старши треньора на плевенчани Александър Даковски.

„Всичко вървеше, както очаквахме. В началото домакините натиснаха взеха аванс, който достигна до 10 точки. Действаха бързо в атака и с различни варианти в защита, заради късата си резервна скамейка. Постепенно ние ги спряхме в подкошието и стопихме пасива. В третата част обърнахме нещата в наша полза и вече водехме в резултата. Така продължихме и в началото на последната четвърт. Не виждах как ще загубим мача. В 34-ата минута обаче допуснахме две грешки, които доведоха до два лесни коша за съперника. Тук настъпи повратния момент – пловдивчани получиха импулс, а при нас стана точно обратното – емоционален срив. От него дойдоха още грешки и други лесни точки за съперника. Повече не успяхме да се съвземем, а и нямаше време за това. Има такива мачове. Ще анализираме случилото се и ще си извадим поуки“, коментира младия наставник.