Начало / Последни новини / АК Георги Дъков с две титли, вицешампион и бронзови медали от НШ по хвърляния

АК Георги Дъков с две титли, вицешампион и бронзови медали от НШ по хвърляния

Пореден триумф за възпитаниците на треньорката Галя Николова. Пет медала – два златни, сребърен и два бронзови спечелиха лекоатлетите на плевенския АК Георги Дъков в националния шампионат по хвърляния в Балчик. Титлите бяха гарнирани с лични рекорди. Лидия Борисова стана шампион в хвърлянето на копие за девойки до 20 години. Съотборникът й Георги Георгиев отвя конкуренцията в същата дисциплина, но при юношите до 18 години. Алекс Вълчев също докосваше шампионския приз на копие, но съперник го измести от върха с постижението си в последния опит, което бе само с 4 см по-добро. Така плевенчанина трябваше да се задоволи с второто място. Радан Кънев се окичи с два бронзови медала – на хвърляне чук и мятане диск при юношите до 20 г.. В същата възраст близо до постижението му бе Габриел Петров, който завърши четвърти на копие. Доста по-малкия на години от съперниците си Теодор Кацарски се класира на пето място на копие в групата до 18 г. В тази възраст Валентин Христов е шести на чук.

„Отлично представяне. Всичките ни състезатели се класираха в призовата осмица. Благодарна съм и за характера, който демонстрираха при нечовешките условия /адски студ и вятър и минус 10 градуса/ в които се проведе шампионата“, коментира Галя Николова.