Начало / Последни новини / Академик излъга Партизан

Академик излъга Партизан

Академик победи в Свищов Партизан /Червен бряг/ с 2:1. Двубоят бе от 2-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Гостите трябва да съжаляват, че не си тръгнаха поне с точка. Те не отстъпваха по нищо на съперника, дори през по-голямата част от мача го превъзхождаха. Така напълно логично и поведоха в резултата. Точен за тях бе Калоян Тодоров в 21-ата минута след подаване на Денис Шаранков. Малко преди това автора на асистенцията уцели гредата. В края на полувремето обаче равенството бе възстановено от Стефан Гинчев. Ситуацията на терена не се промени и след почивката. Гредите на два пъти спасиха домакините след удари на Светослав Бърканичков и Тодоров. В 75-ата минута Лилян Маринов се възползва от пас на Мартин Колев и вкара победния гол за „студентите“. След това Шаранков още веднъж уцели гредата.