Акценти

Фотоизложба, посветена на военните паметници в плевенска област, откриха в Гарнизонния клуб

Областният управител Иван Новкиришки откри днес в зала “Лира” на Гарнизонния военен клуб фотоизложба, посветена на военните паметници в плевенска област. Изложбата е събрана и подредена от Иван Смарандов – председател на Съюза на ветераните от войните по повод 100 години от началото на Балканска война.

“Историята на Балканската война е история за величието на българския дух, история за героизма, за тези, които само за една нощ се превръщат от земеделци, чиновници и занаятчии в истински воини. Нейният справедлив характер я превръща във война на народа, част от който доброволно се включва в бойния строй на българската армия и проявява изключителен героизъм”, каза при откриването Иван Новкиришки, който е и  председател на областната комисия за военните паметници.

След 10 декември, изложбата ще бъде подарена на Регионалния исторически музей – Плевен.

Прочетете също:

Регионалната библиотека в Плевен представя нови издания в чест на Анастасия Димитрова и исторически научнопопулярен сборник

Регионалната библиотека „Христо Смирненски“ в Плевен ще представи две нови литературни издания на 9 декември, …