Акценти

От днес е забранен уловът на бяла риба

От днес – 15 март, е забранен уловът на бяла риба, информират от Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури. Забраната е  във връзка с размножителния период на този вид риби и в съответствие със Закона за рибарството и аквакултурите. Срокът за забраната за риболов на  бяла риба е до 15 май включително.

При случаен улов на забранени видове те следва да се връщат незабавно в съответния воден обект, от който са уловени, независимо от тяхното състояние, информират още от Агенцията.

Прочетете също:

Общинският съвет на Плевен посрещна 15-годишния Илия Илиев след два златни и един сребърен медал и европейски рекорд по стрелба в Осиек

В началото на редовното си месечно заседание общинските съветници в Плевен посрещнаха 15-годишния Илия Илиев, …