Начало / Образование / Над 260 ученици се включиха в математическото състезание „Стоян Заимов”

Над 260 ученици се включиха в математическото състезание „Стоян Заимов”

В събота в Плевен се проведе традиционното математическо състезание „Стоян цаимов”, организирано от Съюза на математиците- секция Плевен.

Над 260 участници от втори до седми клас мериха сили в борбата с логическите задачи.

„Състезанието е логичен завършек на седмицата на четенето, защото, за да успееш да решиш една задача, трябва първо да можеш да я прочетеш”, отбеляза при откриването Емилия Мелниклийска отплевенската секция на Съюза на математиците.

Ето  имената на наградените в състезанието:

Втори клас

1 Георги Петров Георгиев                ОУ“В. Петров“         61 точки    първо място

2 Полина Петкова Асенова               ОУ“В. Петров“         55  точки   първо място

3 Велин Ивайлов Пенчев                 НУ“Отец Паисий“     53  точки   първо място

4 Стелиян Николаев Ветов              НУ“П.Евтимий“         48 точки    второ място

5 Августин Валериев Петков           НУ“Отец Паисий“     47 точки    второ място

6 Ана Георгиева Иванова                 НУ“П.Евтимий“         43 точки   трето място

7 Ивайло Светославов Ангелов       НУ“П.Евтимий“         43  точки  трето място

8 Кристиян Николаев Томов           ОУ“Св.Кл.Охридски“ 43  точки  трето място

9 Стефан Валериев Чанчуковски     ОУ“Св.Кл.Охридски“ 43  точки  трето място

Трети клас

1 Виктор Дилянов Боев                    НУ“Хр. Ботев“          43 точки  първо място

2 Гергана Павлинова Младенова  СУ“Иван Вазов“       39  точки второ място

3 Преслав Йорданов Йорданов      СУ“Иван Вазов“        38  точки  второ място

4 Теодора Симеонова Ивелинова    ОУ“В. Петров“          33  точки  трето място

5 Иванина Павлова Тонкова             ОУ„Св.Кл.Охридски“ 32 точки   трето място

6 Лилия Даниелова Цекова              СУ“Стоян Заимов“    32 точки   трето място

7 Ивайла Веселинова Върбанова      НУ“Отец Паисий“      31 точки   трето място

8 Калоян Георгиев Петров               ОУ“Св.Кл.Охридски“   30 точки    трето място

9 Димана Георгиева Младенова     ОУ„Св.Кл.Охридски“  29  точки трето място

10 Виктор Бориславов Иванов         НУ“Хр. Ботев“              28 точки  трето място

11 Мартин Валериев Попов              НУ“Хр. Ботев“           28  точки трето място

Четвърти клас

1 Божидар Десиславов Станев         СУ“Стоян Заимов“     58 точки   първо място

2 Давид Веселинов Йончев               НУ“Отец Паисий“       53 точки  първо място

3 Симона Ивайлова Николова         НУ“Хр. Ботев“           53  точки първо място

4 Явор Петров Конов                           ОУ“В. Петров“           50 точки  второ място

5 Зорница Димитрова Георгиева     ОУ“В. Петров“           46  точки трето място

6 Самуил Венелинов Петков              НУ“П.Евтимий“         46  точки трето място

7 Виктор Димитров Йотов                  НУ“Отец Паисий“        45  точки трето място

Пети клас

1 Валентин Николаев Филипов           МГ                            67  точки първо място

2 Стефан Иванов Станев                        МГ                            58  точки второ място

3 Данислав Йорданов Гърков               МГ                            54  точки трето място

4 Алекс Бойков Найденов                      МГ                            53  точки трето място

Шести клас

1 Ани Венелинова Георгиева                 МГ                            53  точки първо място

2 Георги Генчев Георгиев                       МГ                            49  точки второ място

Седми клас

1 Дениз Тунай Потурлиев                        СУ „Иван Вазов“   70  точки първо място

2 Анна-Русалия Димитрова Димитрова  МГ                           51 точки  второ място

 

Прочетете също:

Започна подаването на заявления за прием след 7 клас

От днес завършилите 7 клас ученици могат да подават заявление за участие в първи етап ...