Акценти

В ПГ по лозарство и винарство днес избират новия Цар на лозята

Традиционният ритуал по избор на нов Цар на лозята ще се проведе днес в  Професионалната гимназия по лозарство и винарство в Плевен.

Празникът ще започне в 11.30 часа с посрещане на гостите в училището. След което досегашният Цар на лозята  ще предаде короната на новоизбрания. Според ритуала, новият Цар на лозята, яхнал кон, ще се отправи към лозовите масиви, за да зареже лозето, както повелява традицията на Трифон Зарезан.

Снимка: архив ИнфоПлевен

Прочетете също:

Медицинският университет в Плевен стартира иновативни проекти за хранене на говеда и Плевенска черноглава овца в партньорство с бизнеса и браншови организации

Медицинският университет в Плевен ще реализира два иновативни проекта в областта на земеделието и животновъдството, …