Начало / Последни новини / U17: Спартак удари вицешампиона в мач с девет гола

U17: Спартак удари вицешампиона в мач с девет гола

Перфектен финал за селекцията на младия треньор Цветомир Младенов. Отборът му победи с 5:4 вицешампиона Септември в София в последния си двубой от току що завършилия сезон на Елитната футболна група – U17. Стана зрелищен мач в който съперниците заложиха на атаката за сметка на защитните действия. Резултатът откриха домакините. Скоро обаче Грег Мицов възстанови равенството. Столичани реализираха за втори път, но ответния удар дойде от Благовест Ленков с две попадения и обратът бе факт. До края на първата част обаче Септември отново излезе напред в резултата – 4:3. Само за шест минути след почивката Грег Мицов надхитри на два пъти защитата на противника, фиксирайки крайното 5:4. Срещата можеше да приключи и с по десетина гола в двете врати ако нападателите бяха по-концентрирани.

Празничното настроение в двата отбора бе помрачено от ужасяващ инцидент, разиграл се в последните секунди. Благовест Ленков се устреми към вратата на домакините, финтира съперник, който неволно го фаулира и плевенския нападател падна на главата си. Секунди по-късно той бе откаран в Университетската многопрофилна болница за активно лечение и спешна медицина „Н.И. Пирогов”. Успокоението донесоха резултатите от серията прегледи, изследвания и рентгенови снимки – разтежение на мускулите на врата. След медицинските интервенции Ленков си тръгна със съотборниците си за Плевен.

„Доволен съм само от победата. За втори път пред този сезон надиграваме вицешампиона. През есента обаче те имаха късмет в Плевен и си тръгнаха с точка след 1:1. Днешният мач обаче разделям на две. През първото полувреме бяхме отлични в атака /вкарахме 3 гола и пропуснахме още/, но трагични в защита. През второто полувреме коригирахме слабостите и се получи перфектно не само като резултат, но и като спойка между отделните звена в отбора ни. Като цяло изпълнихме целите си в първенството. Първата беше да запазим мястото си в групата. След като го сторихме вдигнахме летвата – класиране на 8-10 място. Реализирахме и това, завършвайки на 8-а позиция. През втория полусезон показахме, че сме много добре подготвен тим. Изиграхме го с ядро от 12-13 футболисти при това в изключително сгъстен цикъл. Въобще не подценявам останалите момчета. Те помогнаха много и натрупаха ценен опит. Именно на тях ще разчитаме през новото първенство. Сега на ход е ръководството“, коментира треньора на Спартак – Цветомир Младенов.

Предстои избор на превозвачи по четири автобусни линии от квотата на Община Плевен

Да бъде обявена обществена поръчка за превоз на пътници по автобусни линии от републиканската, областната ...