Начало / Последни новини / U17: Берое разби Спартак в Плевен

U17: Берое разби Спартак в Плевен

Тежко поражение – 0:5 за плевенския Спартак във 2-ия кръг на Елитната футболна група за юношите младша възраст (родени 2000-2001 г.) до 17 години /U17/. Нанесе му го Берое /Стара Загора/. С оглед на събитията на терена домакините трябва да са доволни, че се отърваха само с толкова голове. Старозагорци тотално доминираха през цялото време и пропуснаха да бият с по-голям резултат. „Наказателната“ им акция започна в 6-ата минута, когато след бърз пробив и центриране, нападател насочи топката в мрежата за 1:0. Малко след това плевенчани създадоха и единствената си възможност, но стража на гостите запази мрежата си суха благодарение на неточния изстрел на откъсналия се срещу него плевенски футболист. В 20-ата минута поредната атака по фланга продължи с центриране и завърши с втори гол за беройци. Към края на полувремето спартаковци вече изоставаха с 0:3. След почивката старозагорския състав намали темпото, но това не помогна на съперника му. В 52-ата минута топката за четвърти път навести плевенската мрежа. Малко преди последния съдийски сигнал играч на Берое оформи окончателното 5:0.

„Резултатът е показателен. Разликата в класите е огромна в полза на Берое. Надиграха ни по всички компоненти, но това бе очаквано“, коментира треньора на домакините Бойко Цветков.