Начало / Последни новини / U17: Аутсайдер изненада Спартак

U17: Аутсайдер изненада Спартак

Неочаквана загуба – 1:2 допуснаха юношите младша възраст на плевенския Спартак при гостуването си на последният в класирането Чавдар /Етрополе/. Двубоят бе от 30-ия кръг на Елитната футболна група до 17 години /U17/. Селекцията на Цветомир Младенов бе по-добрия тим, но не успя да реализира положенията си. Домакините пък нямаха такива, но съперникът им помогна на два пъти. В 11-ата минута футболист на Чавдар изпълни фаул от тъчлинията, вратарят на гостите подцени ситуацията и топката спря в мрежата му. Съотборниците му успяха до изравнят в 46-ата минута, когато Кристиян Райчев засече с глава центриране на съотборник. Само след няколко минути цялата защита на Спартак сгреши и етрополският тим достигна до второ попадение. После спартаковци създадоха още няколко отлични голови ситуации, но Благовест Ленков, Райчев и на два пъти Грег Мицов ги пропиляха.

„Понякога каквото и да опиташ не се получава. Желание имаше, но липсваше концентрация преди завършващия удар. Главната причина е, че отсъстваше основният ни нападател Виктор Митов, който пропуска остатъка от сезена заради контузия. Има такива мачове, но не беше сега момента“, коментира Цветомир Младенов.