Начало / Последни новини / U15: Селекцията на Ботьо Ботев удари Ботев във Враца

U15: Селекцията на Ботьо Ботев удари Ботев във Враца

Заслужена победа с 3:2 постигнаха във Враца децата на плевенския Спартак срещу връстниците им от Ботев. Двубоят бе от 17-ия кръг на футболното първенство до 15 години /U15/ зона Велико Търново.

Селекцията на треньора Ботьо Ботев бе по-добрият тим и дори можеше да бие по-изразително. След началния съдийски сигнал домакините натиснаха, но в действията им нямаше нищо смислено. В 15-ата минута съперникът им вече имаше гол аванс – дълъг пас намери Дейвид Асенов, който шутира срещу излезлия вратар на Ботев, той изби и Слав Петков технично прехвърли него и защитниците за 1:0. До края на полувремето гостите не създадоха друга голова ситуация. Четвърт час след почивката плевенската отбрана сгреши, топката попадна в краката на врачански нападател, който изравни резултата с далечен удар. Само след 6 минути обаче плевенския тим отново имаше преднина, но този път от две попадения. В 53-ата Дейвид Асенов изпълни фаул, топката рикошира във врачански състезател и се укроти в мрежата. Веднага след това спартаковци направиха бърза триходова комбинация – Слав Петков подаде на Даниел Ангелов, който изведе сам срещу вратаря Дейвид Асенов и той вкара за 3:1. Нападателите на Спартак създадоха още няколко добри ситуации, но в завършващата фаза липсваше концентрация. В 63-ата минута съдията отсъди пресилена дузпа и домакините я превърнаха в гол.