Начало / Последни новини / U15: Селекцията на Ботьо Ботев с успех над Монтана

U15: Селекцията на Ботьо Ботев с успех над Монтана

Децата на Спартак победиха с 2:0 в Плевен връстниците си от едноименният тим на град Монтана. Двубоят бе от 13-ия кръг на Елитната футболна група до 15 години /U15/ зона Велико Търново. Домакините напълно надиграха съперника и дори можеше да бият с по-голям резултат. Те доминираха през цялото първо полувреме. Още след началния съдийски сигнал пренесоха играта в половината на съперника. В 5-ата минута вратарят на гостите повали откъснал се срещу него нападател и реферът отсъди дузпа. Даниел Ангелов изпълни, вратарят изби, но при добавката нападателят не сгреши – 1:0.

Веднага след това Дейвид Асенов се измъкна от защитата на гостите, но не успя да вкара. Той обаче се реабилитира в 30-ата минута, когато пак надбяга бранителите, финтира вратаря и оформи крайното 2:0.

След почивката гостите поизравниха силите. Въпреки това спартаковци пропуснаха две отлични възможности за гол.

„Доволен съм не само от победата, но и от цялостното представяне на нашия отбор. Нито веднъж през целия мач не допуснахме опасност пред нашата врата. Създадохме достатъчно голови положения. Допуснахме и грешки, но без тях не може. Не се главозамайваме, защото имаме още много работа“, коментира треньорът на плевенския тим Ботьо Ботев.