Начало / Последни новини / U15: Левашки голове провалиха Спартак в Горна Оряховица

U15: Левашки голове провалиха Спартак в Горна Оряховица

Спартак /Плевен/ загуби с 1:2 като гост на Локомотив /Горна Оряховица/ в мач от 5-ия кръг на зоналното футболно първенство за деца до 15 години. Селекцията на треньора Илич Митранов не взе дори точка заради липсата най-вече на късмет. Стана равностоен двубой, в който плевенския тим имаше превес през по-голямата му част. Още в началните минути Слав Петков отправи голов удар, но вратаря на домакините като по чудо спаси. След това пък Валентин Минев шутира, топката се бе насочила към мрежата, но „железничарския“ страж със сетни сили изби. В 20-ата минута състезател на Локо центрира, вратаря и защитник на Спартак се сблъскаха, а топката се удари в гърба на друг бранител и спря в мрежата – 1:0. Пет минути по-късно Денислав Петров надскочи всички през вратата на домакините, засичайки центриране на съотборник за 1:1. След това играта бе предимно в централната част на терена, без голови ситуации. Десетина минути преди края централния защитник на плевенчани се подхлъзна, съперник му измъкна топката от краката и с удар от точката за изпълнение на дузпа донесе победата на Локомотив.