Начало / Последни новини / U-15: ФК Спартак 1919 изненада лидера

U-15: ФК Спартак 1919 изненада лидера

ФК Спартак 1919 завърши 1:1 в Плевен срещу ловешкия Литекс. Двубоят бе от изтегления 12-и кръг на Елитната футболна група (U-15 деца родени 2003-2004 година) на зона Велико Търново. Резултатът е изненадващ, тъй като гостите са тотален хегемон в първенството, като показателите им преди мача бяха 8 победи, 1 равен, 0 загуби и 28:1 голова разлика. Литекс бе по-добрия отбор в днешната среща, но домакините не се стъписаха и особено през първата част бяха равностойни. В 6-ата минута те проведоха бърза атака, която продължи с центриране, а завършващия удар от воле доведе до 1:0. Малко преди края съперника изравни. След почивката ловешкия тим непрекъснато атакуваше, но плевенчани не изпуснаха равенството.