Начало / Последни новини / U-11: ФК Спартак 1919 изпусна разгром в Габрово

U-11: ФК Спартак 1919 изпусна разгром в Габрово

Плевенският ФК Спартак 1919 победи в Габрово местния Янтра 1919 с 2:0. Двубоят бе от 11-я кръг на зоналното футболно първенство на подготвителната група (U-11 деца родени 2005 година). С оглед на събитията на терена домакините трябва да са доволни от този резултат. Топката се разиграваше изцяло около вратата им, като всяка плевенска атака всяваше паника у габровлии. Самите те преминаха централната линия на терена с топката едва няколко пъти. Тоталното превъзходство на водения от Бойко Цветков тим даде резултат в края на първото полувреме. Тогава плевенски нападател надбяга бранителите и насочи топката покрай вратаря – 1:0. Интригата окончателно изчезна в средата на втората част, когато пас от дълбочина изведе в коридор състезател на гостите, който от малък ъгъл промуши топката в мрежата за 2:0.