Начало / Последни новини / Шахматистите на „Спартак Плевен XXI“ с два медала от Купа „Ивис“

Шахматистите на „Спартак Плевен XXI“ с два медала от Купа „Ивис“

С два медала се завърнаха шахматистите на „Спартак Плевен XXI“ от турнира за Купа „Ивис“. Той се състоя за 10-и пореден път в град София на 2 и 3 януари, като се утвърди като един от най-добрите детски турнири у нас. В него се включиха 130 състезатели от 22 клуба в страната. Те играха в три отделни турнира – А, Б, С, като отделно се правиха класирания за възрастовите групи 8, 10, 12, 14, 16 и 18 г.

„Спартак Плевен XXI“ участва с 5 състезатели, като четирима от тях спореха за медалите във възрастовите си групи. В крайна сметка това успяха да направят само дамите, а именно Гергана Димитрова и Белослава Кръстева, които спечелиха сребърни медали в групите до 18 и 12 години. Калоян Попвасилев реши да играе в по-горна група (до 16 години), където завърши пети.Кристиян Георгиев игра в най-многобройната и конкурентна група – тази до 10 години. В нея имаше трима изявени фаворити, но Кристиян постигна отличен резултат – 5 точки от 7 възможни, което му отреди престижното шесто място. Петият състезател на „Спартак Плевен XXI“ бе 6-годишният Мартин Попов. Той бе един от най-малките състезатели на турнира, но успя да постигне 2 точки като остави отлични впечатления с играта си.