Акценти

Област Плевен в челото по неправоспособни зад волана

Двудневна операция, проведоха  пътните полицаи от 14 до 16 август,  с цел проверка на шофьорите за правоспособност и за употреба на алкохол.

В хода на полицейските действия за контрол на шофьорите по пътищата в цялата страна, пътните полицаи само за два дни са установили  общо 164 неправоспособни водачи, като най-много са били те на територията на ОДМВР-Кюстендил и Плевен – по 13; в областите Перник, Пловдив и Стара Загора  – по 12; Сливен – 10.
Засечените пияни зад волана са общо 178. От тях 102-ма са водачите, шофирали с 0,5 до 1,2 промила, като по този показател най-многобройни са нарушителите в област Бургас – 17.  При други 76 шофьори пробите са показали наличие на алкохол над 1,2 промила.
Общо 7283 са проверените МПС по време на акцията, съобщават от пресцентъра на МВР.
Усилията на пътните полицаи за предотвратяване на тежки инциденти и намаляване на пътния травматизъм продължават с проверки и контрол за спазване на правилата на ЗДвП.

Прочетете също:

Кризисният щаб в Плевен обяви нови мерки за справяне с водната криза и стартира ключови ВиК проекти за над 10 милиона лева

Днес в зала „Плевен“ се състоя седмото заседание на кризисния щаб, което разгледа напредъка в …