Начало / Спорт / Валентин Митев с бронзов медал от детски шахматен турнир

Валентин Митев с бронзов медал от детски шахматен турнир

СКШ "Плевен 21"

9-годишният Валентин Митев от СКШ „Плевен 21“ спечели бронзовот отличие във второто издание на турнира за деца до 14 години, който се проведе на  21 и 22 септември в село Байлово. Организаторите на проявата – ШК „Левски“ София и Рекламна агенция „Пепеляшка-7″, бяха обявили атрактивни награди, купи и медали за победителите. В надпреварата взеха участие 26 деца от 10 клуба, които изиграха 7 партии на ускорен шах..
СКШ“Плевен 21“ участва само с един свой състезател – Валентин Митев, ученик от НУ „Христо Ботев“. Той спечели бронза с актив от 5 точки от 7 възможни.  Момчето надигра трима свои съперници, а в останалите 4 срещи записа равен резултат, научихме о ттреньорката мс Христинка Илиева .
Победител в надпреварата е Гергана Пейчева, състезателка на ШК „Шах 21“, София, която завърши с 6,5 точки. Тя оглави класирането при момичетата и бе наградена с купа и златен медал. Втори в генералното класиране и първи при момчетата стана Денис Иванов, състезател на ШК „Левски“, София, с актив от 6 точки. Сребърният медал при момчетата стана притежание на Георги Игнатов от „Враца“, с актив от 5 точки.