Акценти

Водоснабдителна група Плевен получава 641 л/с от Черни Осъм и 146 л/с от ПС Вит, Биволаре и Крушовица са в готовност

Към 22 май 2026 г. (петък) постъпващите водни количества във водопроводната система от водоизточниците на водоснабдителна група „Плевен“ са отчетени на актуални нива, съобщиха от отговорните структури по експлоатацията на мрежата.

От водоснабдителна група „Черни Осъм“ към мрежата се подават 641 литра в секунда, а от помпена станция „Вит“ постъпват 146 литра в секунда.

Помпените станции „Биволаре“ и „Крушовица“ остават в режим на готовност и при необходимост ще бъдат включени, като това ще зависи от потреблението и текущия оперативен режим на водоснабдителната система.

Прочетете също:

Фолклорен ансамбъл „Мизия“ от Плевен спечели „Лауреат“ и Наградата на публиката на фестивала „Фолклорен извор“ в Царевец

Фолклорен ансамбъл „Мизия“ при НЧ „Съгласие 1869“ – Плевен спечели най-престижното отличие „Лауреат“ за най-добро …