Акценти

709 зрелостници се явиха на втората матура в област Плевен, 24 отсъстваха от допуснатите 733

В област Плевен 709 зрелостници са се явили на втория държавен зрелостен изпит по предмет от профилираната подготовка, като в изпитните зали не са дошли 24 ученици от общо допуснатите 733. Това съобщи за БТА началникът на Регионалното управление на образованието в Плевен Албена Тотева.

По думите ѝ изпитният ден за областта е започнал в 08:58 часа. Зрелостниците работят по вариант 2 на втората задължителна матура по профилиращ предмет, като изпитният вариант е бил изтеглен в зала 5 в Министерството на образованието и науката.

Паралелно с това в област Плевен днес трябва да се проведе и задължителният държавен изпит за придобиване на професионална квалификация. За него се очаква да се явят 793 зрелостници от професионалните гимназии и професионалните паралелки в средни училища, като изпитите се организират в училището, в което учениците са се обучавали.

По информация, предоставена за БТА, на допълнителни държавни зрелостни изпити по желание на ученика се очаква да се явят 68 зрелостници в областта, като шестима от тях ще полагат изпити за валидиране на компетентности по учебен предмет. Тези изпити са насрочени за периода от 26 до 29 май.

Прочетете също:

Плевенските писатели отбелязаха Деня на славянската писменост с литературно четене в галерия Дарение Светлин Русев

С литературно четене Сдружение „Дружество на писателите“ – Плевен отбеляза Деня на славянската писменост и …