В Драматично-куклен театър „Иван Радоев“ в Плевен започнаха репетиции на новия поетичен спектакъл „Обич за обич“, обявиха от театъра. Създаден под ръководството на режисьора Йордан Славейков, спектакълът се основава на българска любовна поезия. Според информацията от БТА, спектакълът ще предложи на зрителите невероятно пътуване през емоционалните стихове на известни български поети като Христо Ботев, Пейо Яворов и съвременни творци като Георги Господинов и Иван Ланджев. Също така, постановката изследва как се променя езикът през годините.
Участват актьори като Адриан Филипов, Генадий Николов и други, докато сценографията и костюмите са дело на Ясмин Манделли. Музикален консултант е Милен Апостолов, а дигиталната сценография е подготвена от Николина Минчева. Премиерата на „Обич за обич“ ще се състои на 14 февруари на голямата сцена „Александър Гюров“. В края на миналата година, театърът представи „Бай Ганьо“, режисиран от Валентин Танев.
infoPleven Актуални новини от политика, икономика, култура, спорт, образование, здравеопазване от Плевен и регион Плевен