Акценти

Красимир Яков представя ретроспективна изложба с над 180 рисунки и скулптури в Арт център Плевен по повод 70-годишнината си

В Арт център Плевен беше открита ретроспективна изложба на твореца Красимир Яков, включваща над 180 рисунки и избрани скулптури. Събитието, което привлече множество колеги, приятели и близки на художника, е третата поред експозиция, посветена на неговата 70-годишнина. Предишните две изложби бяха проведени в Балчик и художествена галерия „Илия Бешков“ в Плевен.

Директорът на галерия „Илия Бешков“, Цвета Кацарова, подчерта значимостта на творческата кариера на Яков, като посочи, че изложбата представя неговите първи творби – портрети на баба и дядо, както и творби от периода преди началото на неговото образование по изобразително изкуство. Включени са и работи от художествената му гимназия, Националната художествена академия и времето, когато е преподавал във Великотърновския университет „Св. Св. Кирил и Методий“. Три от скулптурите са част от фонда на галерия „Илия Бешков“.

Председателят на Дружеството на плевенските художници, Николай Неделчев – Кокала, отбеляза значимото място, което Красимир Яков заема в художествения живот на Плевен и страната. Самият Яков сподели, че тази изложба е различна от предходните, като включва рисунки, които е създал още от 4-годишна възраст. Затова е наречена „66 от 70“, отбелязвайки годините му на рисуване. Представените скулптури са под наслов „Началото“, акцентирайки на началния етап в творческия му път.

Изложбата в Арт център Плевен ще бъде на разположение на посетителите до средата на декември.

Прочетете също:

Дирекция „Местни данъци и такси“ в Плевен спира обслужването на граждани от 17 юли до 13:00 ч. на 20 юли заради внедряване на нов софтуер

Дирекция „Приходи от местни данъци и такси“ към Община Плевен временно ще преустанови обслужването на …