Акценти

Ученици от Плевен се обучават на първа помощ в инициативата „Спасители на животи“ с участието на кмета д-р Валентин Христов

Ученици от различни училища в Плевен имаха възможност да се запознаят с основите на първата долекарска помощ чрез практически занятия, които демонстрираха важността на бързата реакция в критични моменти. Обучението, проведено в Математическа гимназия „Гео Милев“, привлече вниманието на кмета на Община Плевен, д-р Валентин Христов, който също присъства на събитието.

Темите на обучението обхващаха как да се разпознават признаците на сърдечен пристъп, как да се действа при задушаване и как да се помогне на пострадал в критично състояние. Инициативата е част от програмата по първа помощ на фондация „Първите три минути“ в партньорство с Groupama Застраховане, която цели да обхване ученици и преподаватели с актуални знания и практични умения за реакция в спешни ситуации.

Програмата „Спасители на животи“ се стреми да обучи възможно най-голям брой хора в цялата страна, създавайки ново поколение граждани, готови да действат при инциденти, където всяка секунда е от значение.

Прочетете също:

Общинският съвет в Левски гласува разчети за местни приходи и разходи за 2026 г. до приемането на държавния и общинския бюджет

Общинските съветници в Левски ще гласуват днес предложение за приемане на разчет за приходите от …