В последната седмица на ноември Плевен ще се превърне в културен център с разнообразната си програма от музикални и театрални събития. От 24-ти ноември, Зала „Катя Попова“ ще бъде домакин на серия от концерти – включително преподавателски концерт на китаристи от „Гласовете на китарата“, който е част от подготовката за Плевенския китарен фестивал 2026. В програмата са предвидени и солови изпълнения като тези на пианистката Пламена Мангова, която ще свири с Плевенската филхармония.
На театралната сцена ще видим множество постановки, като комедията „Нощни авантюри“ в Зала „Катя Попова“, а Драматично-куклен театър „Иван Радоев“ ще представи постановката „Под игото“. Други значими спектакли включват „Есенна соната“ от Ингмар Бергман и „Любовници в излишък“ от Робин Хоудън.
В Арт центъра в градската градина ще бъде открита изложба с рисунки и скулптури на Красимир Яков, а любителите на пластиката могат да посетят изложбата на Диана Тончева в Къщата на художниците до края на месеца.
Регионалната библиотека „Христо Смирненски“ ще бъде домакин на литературни срещи, включително представяне на книгите „Музика и духовен живот“ от проф. д-р Деворина Гамалова и „Усещания“ от Иван Иванов и Пламен Пенчев. Освен това, новият Читателски клуб „Книжни пътешествия“ ще обсъжда творчеството на Дан Браун.
Театърът за деца в Плевен също е подготвил поредица от спектакли, сред които „Мечешка приказка“, „Франклин“ и „Неродена мома“. На сцената ще оживее и спектакълът „Стая без стени“, подходящ за деца от 8 до 12 години.
На открито в Панорама мол Плевен ще се състои куклен спектакъл „Пепеляшка“, който обещава да докосне сърцата на малки и големи зрители с магията си. Тази седмица в Плевен наистина ще бъде завладяна от изкуството в всичките му форми.
infoPleven Актуални новини от политика, икономика, култура, спорт, образование, здравеопазване от Плевен и регион Плевен