Мая Бисеркова, по професия зъболекар, откри своя 13-а самостоятелна изложба в художествена галерия „Илия Бешков“ в Плевен, съобщи БТА. Влиянието на пернишки художници е било решаващо за нейното развитие в изобразителното изкуство, тъй като техните критични съвети и одобрение са я вдъхновили да продължи да се занимава с рисуване.
Изложбата бе представена от уредника на галерията, Олга Въткова, която подчерта различните техники в произведенията на Бисеркова. В някои картини боите са нанесени гладко, което позволява акцент върху образа и неговата идея, докато в други четката създава релеф и дълбочина. Творчеството на Бисеркова варира от абстрактен до сюрреалистичен стил, като цветове и нюанси в картините й привличат с контрастна хармония.
Мая Бисеркова изрази радостта си от възможността да изложи своите творби в Плевен, отбелязвайки искреността и добротата, вложени в тях. Художничката споделя, че рисува от 2014 година, като пътешествията са оказали значително влияние върху стила й. Любовта й към четенето и галериите по целия свят я мотивира ежедневно да работи и експериментира, без да следва правила.
Заместник-кметът на Плевен, Елина Димитрова, също поздрави зъболекарката-художник, отбелязвайки, че нейните произведения излъчват доброта, жар и деликатност.