Акценти

Нарушителят, блъснал полицай с тротинетка в Плевен, е установен, случаят е в Прокуратурата

В Плевен беше идентифициран човекът, който блъсна полицай с електрическа тротинетка в централната част на града. Заместник-кметът по обществен ред и сигурност, Лидия Петкова, съобщи новината по време на оперативно заседание на ръководството на общината. Материалите по случая вече са предадени на Прокуратурата.

В последните дни се забелязва засилено полицейско присъствие и активност от страна на гражданите, като само през изминалата седмица са издадени шест акта за нарушения, свързани с използването на тротинетки. Общината апелира към жителите да подкрепят кампанията за ограничаване на управлението на електрически тротинетки в пешеходните зони на града. Гражданите са насърчени да сигнализират за нарушения чрез предоставяне на снимки и обаждане на горещия телефон на Общината.

Прочетете също:

Десетото издание на пешеходния поход „Да слезем от колите и да повървим пеша“ събра близо 400 участници от Плевен до Тотлебен въпреки лошото време

Десетото издание на традиционния пешеходен поход от Плевен до село Тотлебен събра близо 400 ентусиасти, …