Начало / Последни новини / СКБ Изобор залага на шестима юноши в ДЛШ за мъже

СКБ Изобор залага на шестима юноши в ДЛШ за мъже

Плевенският СКБ Изобор излиза с шестима борци в столичната зала „Христо Ботев“. Там на 23-24 януари ще се проведе държавния личен шампионат по класическа борба за мъже.

Треньорите на плевенския клуб Петър Антов, Цоло Божилски и Момчил Сирашки залагат на шест свои възпитаници. Става въпрос за юношите Цветан Сирашки /категория до 60 кг/, Иво Илиев /63 кг/, Теодор Георгиев /67 кг/, Николай Дзезов /67 кг/, Петър Горняшки /72 кг/ и Юлиян Андреев /97 кг/. Въпреки че са по-малки, от тях се очакват успехи. Доказателството е представянето им точно преди 12 месеца в същия шампионат. Тогава Иво Илиев спечели титлата в категорията до 60 кг и легендарния борец Валентин Йорданов му връчи купата за „най-техничен състезател“ на първенството. Вицешампион пък стана дебютиралия в тази възраст Цветан Сирашки /63 кг/. Преди две седмици той стана национален шампион за юношите. Същиат успех тогава постигнаха Теодор Георгиев и Петър Горняшки.