Акценти

Доброволци чистиха в природен парк „Персина”

В рамките на кампанията „Да изчистим България заедно” днес доброволци, заедно с екипа на природен парк „Персина“, почистиха  пред сградата на Посетителския център на парка.
Участниците  пребоядисаха пейките и кошчетата за боклук, направиха алеята за разходка около река Дунав уютна, събраха доста отпадъци.

Макар и малко – само 19 доброволци, е свършена много работа и така направиха любимото място за разходки край река Дунав в град Белене приветливо и чисто.
От ръководството на парк „Персина” се обръщат с молба към посетители да почистват след себе си и да използват оказаните места за изхвърляне на отпадъци.

Прочетете също:

Ангел Илиев от Бохот е пчелар на 2025 година за област Плевен, отличен преди изложението Пчеларство Плевен 2026

Пчеларят за 2025 година на област Плевен е Ангел Илиев от село Бохот. Отличието му …