Акценти

Третират срещу плевели сервитута на две железопътни линии

Наземно третиране срещу плевели ще бъде извършено на територията на Плевенска област. Уведомителното писмо за провеждането на растителнозащитни, дезинфекционни и дезинсекционни дейности е получено в Община Плевен в изпълнение на Наредба № 13 от 2016 г. за мерките за опазване на пчелите и пчелните семейства от отравяне.

На 24 април ще бъдат обработвани площи по сервитута на  железопътна линия Левски – Пордим – Плевен. На 25 април, четвъртък, ще се проведе третиране по линията Долни Дъбник – Ясен – Плевен. Подлежащите на обработване срещу плевели терени са по протежение на железопътната линия от двете страни на разстояние шест метра от глава релса. Ще бъде използван препарат НАСА 360СЛ.


					
									

Прочетете също:

Дирекция „Местни данъци и такси“ в Плевен спира обслужването на граждани от 17 юли до 13:00 ч. на 20 юли заради внедряване на нов софтуер

Дирекция „Приходи от местни данъци и такси“ към Община Плевен временно ще преустанови обслужването на …