Начало / Последни новини / Две победи за КЛА Спартак /Койнаре/ в 27-ми Мемориал „Митето“

Две победи за КЛА Спартак /Койнаре/ в 27-ми Мемориал „Митето“

Два златни и сребърен медал за КЛА Спартак /Койнаре/ в 27-ото издание на лекоатлетически мемориал „Димитър Върбанов – Митето“. Традиционната надпревара /крос – кънтри/ е под патронажа на кмета на Община Червен бряг инж. Данаил Вълов и се проведе в град Койнаре. Стартовете бяха във всички възрастови групи – от деца до жени и мъже. Дистанцията на общия старт беше 6000 метра, а наградния фонд – 6000 лева. Състезателите на домакините триумфираха при момчетата. На 1000 м в старта под 14 години битката беше между съотборници. Спечели я Стивън Кирилов. Денис Големанов трябваше да се задоволи със сребърния медал. КЛА Спартак триумфира и на 2000 м при момчетата под 16 години, където Емил Веселов спечели без проблеми. Съотборничката му Петя Семковска се класира шеста при момичетата под 14 години. Същата позиция и за Мария Бойкова от Кнежа на 6000 м при жените. Тук победителка е Маринела Нинева от Локомотив /Дряново/. Националът Митко Ценов от Атлет /Мездра/ е първи при мъжете.

Над 200 бегачи участваха в състезанието, чийто генерален спонсор бе Община Червен бряг.