Акценти

„Върви, народе възродени” да запеем днес всички с любов в сърцето

От български по-български е днешният празник, в който отбелязваме Деня на българската просвета и култура, и изричаме благодарствени думи към учители и просветители, към дейци на културата, към всички онези, които пазят българския дух, българската писменост и култура.

Благословени да са тези, които са учили нас и учат децата ни да четат и изписват буквите, сътворени от първоучителите Кирил и Методий. Вдъхновени да са творците, които с перо или четка, или под прожекторите на сцената принасят таланта си, за да възвисят нас, тяхната публика.

Благодарение на техния неуморен труд, често днес принизяван, обиждан и незачитан, народът ни продължава да върви към своите бъднини.

Затова нека днес запеем всички „Върви, народе възродени” с любов и признателност към всички тях!

Честит празник!

Прочетете също:

Областният управител на Плевен предлага изграждане на многоетажен паркинг в центъра на града за подобряване на градската среда и трафика

Областният управител на Плевен, Николай Абрашев, предложи съвместно с кмета на Общината д-р Валентин Христов …