Акценти

Паметник на Девета плевенска дивизия ще бъде издигнат на площад „Свобода”

Общинският съвет единодушно даде съгласието си за поставяне на монументално-декоративен елемент – паметник, увековечаващ героизма на личния състав на Девета плевенска дивизия, участвал в сраженията през Първата световна война. Съветниците решиха той да бъде на мястото на демонтирания паметник на площад „Свобода”. В предложението си, кметът Георг Спартански напомни, че на 16.03.2018 г. в зала „Катя Попова” се проведе обсъждане, организирано от Инициативния комитет „Героите на Дойран”, на което присъстваха министърът на отбраната Красимир Каракачанов, плевенски народни представители, командири и офицери от плевенските военни формирования, общински съветници и много граждани. Целта на обсъждането беше обединяване на усилията за издигане на паметник на героите от Девета пехотна плевенска дивизия.

 Министърът на отбраната призова избраните от Плевенския многомандатен район народни представители и плевенските министри да дарят за каузата по една заплата, с лични средства да се включат и съветниците от Общински съвет – Плевен. Очаква се Министерството на отбраната да  предостави гилзи, от които да бъде извлечен материалът за монумента.

Прочетете също:

Тодор Тодоров: Загубихме мача всичките 40 минути, а не с последната стрелба на Михайлов – неудачи и в организация, и в агресия на Спартак Плевен срещу Ботев 2012

След поражението на Спартак Плевен от Ботев 2012 Враца със 65:68 в седмия кръг на …