Начало / Последни новини / Коварен вирус спря плевенска боксьорка за поредна шампионска титла

Коварен вирус спря плевенска боксьорка за поредна шампионска титла

Илина Иванова стана само вицешампионка по бокс в Ямбол. В тамошната зала „Диана“ преди малко завърши държавния личен шампионат по бокс за жени. Коварен вирус повали състезателката на плевенски клуб Мизия 80, спирайки я да излезе на финала в категорията до 69 кг. Възпитаничката на световния шампион по бокс за професионалисти Александър Владимиров, който е президент и треньор на клуба е многократна национална шампионка. В южния град бе на път да спечели поредния си златен медал. На полуфинала отказа за секунди Моника Станчева от Славия и срещата приключи в първия рунд. На финала Илина трябваше да се бие с преодолима за нея съперничка – Мелиз Йонузова от Омуртаг. До последно в плевенския тим се надяваха мач да има, но заболяването изцеди силите на плевенчанката и съперничката й взе титлата без да се проведе срещата.

Иванова бе единствената боксьорка от Плевен в шампионата. На ринга в Ямбол се качиха 36 състезателки в 9 категории.