Начало / Последни новини / Очакван успех за Вихър в Габрово

Очакван успех за Вихър в Габрово

Вихър (Славяново) спечели в Габрово срещу местния Янтра 1919 с 4:1. Двубоят бе от 15-ия последен есенен кръг на Северозападна Трета аматьорска футболна лига. Победата бе очаквана с оглед на представянето на съперниците от началото на шампионата. Славяновският тим я изкова с лекота. Всичко приключи за няколко минути. В 23-ата Иван Иванов оползотвори подаване на Преслав Антонов за 1:0. Малко след това голмайсторът се разписа за втори път, като съавтора този път бе Йоан Петков. Така завърши първото полувреме. В средата на второто гостите нанесоха още два удара. Първо Петков прехвърли габровския страж и резултата стана категоричен. Секунди по-късно Виктор Иванов се разписа след пас на Иван Иванов. Четвърт час преди края грешка в защитата на Вихър доведе до почетното попадение за домакините дело на Даниел Христов.