Начало / Последни новини / Бивш футболен рефер спечели бронзови медали на международен турнир по плуване

Бивш футболен рефер спечели бронзови медали на международен турнир по плуване

Плевенчанинът Георги Славов, бивш международен съдия по футбол демонстрира завидни умения и в друг спорт. Той е майстор на спорта по плуване и показа класа на международния турнир за ветерани „Бриз” в Бургас, който е от веригата „Мастърс”. В групата 45-50 години, Славов се класира трети на 50 метра свободен стил и 50 метра бътерфлай. Пред него завършиха само елитни плувци – бивши национални състезатели, участвали на Олимпиада и световни първенства. Плевенчанинът записа и едно пето място на 100 метра съчетано. Състезанието премина при много сериозна конкуренция. Повече от 200 състезатели взеха участие в надпреварата, които бяха разпределени в няколко възрастови групи.

В момента Георги Славов е съдийски наблюдател в Първа професионална футболна лига. Когато не е ангажиран с футболните дела не пропуска да тренира плуване, а в състезанията да печели медали.