Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак загуби в Самоков

Баскетболният Спартак загуби в Самоков

Четвърто поредно поражение за Спартак Плевен в Националната баскетболна лига на мъжете. В среща от  четвъртия кръг селекцията на Александър Дяковски загуби с 54:84 в  Самоков от Рилски спортист.

Противно на крайния резултат срещата не започна лошо за Спартак. След 2.5 минути игра гостите водеха с 5:2. Съперникът направи обрат, но до 6-та минута действията бяха равностойни, с минимален аванс за домакините – 12:7. В оставащите 4 минути обаче плевенчани записаха само още 2 точки. Така сирената прозвуча при 21:9.

Във втората четвърт съотношението се запази. Разликата остана двуцифрена, като съперниците се оттеглиха  на почивка при 39:27. В първите 10 минути на второто полувреме разликата се запази. Лъч  надежда за Спартак се появи в 25-та минута, когато след тройка на Константин Коев съотношението падна на 9 точки – 37:46. Но след това самоковци възстановиха двуцифрената си преднина, която преди заключителната четвърт беше 57: 44. В нея интригата изчезна доста рано, тъй като плевенчани не записаха кош  цели 6 минути и разликата премина 30 точки – 75:44. Срещата завърши при резултат 84:54.