Начало / Последни новини / ОФК Спартак подчини Левски накрая

ОФК Спартак подчини Левски накрая

Детският тим на плевенския ОФК Спартак победи като гост едноименния отбор на град Левски с 2:1. Двубоят бе от 9-ия кръг на футболното първенство на подзона Велико Търново. Плевенчани взеха трите точки едва накрая. Герой за тях стана Алекс Асенов, който реализира и двете попадения. Селекцията на Момчил Челестинов доминираше през целия мач, но не успя да реализира положенията си по-рано. Пропуски направиха Кристиян Методиев и голмайстора Асенов. Спартаковци се оказаха изоставащи в резултата още след 13 минути игра. Тогава домакините вкараха от фаул. Въпреки надмощието гостите не успяха да заличат пасива до края на първата част. Сториха го веднага след почивката, когато Асенов надбяга противниците си и насочи топката в мрежата. Той осигури успеха в 68-ата минута, възползвайки се от грешка на бранителите.