Акценти

Откриха над 500 кутии с цигари без бандерол в две къщи в Кнежа

На 13 септември 2017 година в 08.00 часа в хода на специализирана операция по линия „Разпространение на акцизни стоки – цигари без бандерол“ в град Кнежа са извършени проверки по ЗМВР на частни домове, собственост и обитавани от 44-годишен от същия град, информира МВР-Плевен. На дървен шкаф в коридор на жилището са намерени 12 кутии с цигари с марка „Diplomat slims“ 100 mm, съдържащи общо 240 къса цигари без акцизен бандерол. В складово помещение са намерени 500 кутии с цигари с марка „Diplomat slims“ 100 mm, съдържащи общо 10 000 къса цигари без акцизен бандерол. Кутииите с цигари са предадени с протокол за доброволно предаване. За извършените проверки са съставени протоколи по чл.83 от ЗМВР и е уведомен дежурен прокурор от РП – Кнежа. Нанесена е щета на републиканския бюджет в размер на 2 493, 44 лева.

В 08:15 часа в град Кнежа е извършена проверка по ЗМВР в къща, собственост и обитавана от 65-годишна. Установени са 11 кутии с цигари с марка „Diplomat slims“ 100 mm, съдържащи общо 220 къса цигари без акцизен бандерол. Те са предадени с протокол за доброволно предаване. За извършената проверка е съставен протокол по чл.83 от ЗМВР и е уведомен дежурен прокурор от РП – Кнежа. Нанесена е щета на републиканския бюджет в размер на 44, 50 лева.

По случаите са образувани досъдебни производства за престъпления по чл.234, ал.1 от НК. Работата продължава разследващ полицай.

Прочетете също:

Дирекция „Местни данъци и такси“ в Плевен спира обслужването на граждани от 17 юли до 13:00 ч. на 20 юли заради внедряване на нов софтуер

Дирекция „Приходи от местни данъци и такси“ към Община Плевен временно ще преустанови обслужването на …